Yunanistan Şike Soruşturması Kararı Belli Oldu

Yunanistan’da henüz sezon yeni başlamışken ortaya çıkan şikenin etkileri devam ettiği görülüyor. “Yunanistan Şike soruşturması kararı belli oldu” haberinin ise kısa sürede yayıldığı bilinmekte… İddiaya yönelik soruşturmanın derinleştirilmesiyle birlikte haklarında mahkeme kararı alınan ünlü isimler olduğu biliniyor. O kararın muhatabı olan kişiler ise şu şekilde belirtiliyor: 27 iş adamı, federasyon yetkilisi, yönetici ve eski hakemin yanı sıra Olympiakos Başkanı Evangelos Marinakis. Olympiakos Başkanının suçlamaları reddettiği bildirilirken henüz mahkeme kararının belli olmadığı ifade ediliyor.

Levadiakos ve Kobotis de Suçlular Sınıfında…

Verdiğimiz detayların yanı sıra şike ile ilgili suçlanan diğer isimlerin ise Atromitos Başkanı GiorgosSpanos ve Levadiakos kulübünün sahibi YiannisKobotis olduğu belirtiliyor. Yani Levadiakos ve Kobotis de Suçlular Sınıfında… Ayrıca bu isimlere 23 Kasım’a kadar kulüpler ile bütün ilişkilerini kesmeleri için zaman tanındığı, aksi takdirde bakanlığın duruma müdahale etme yetkisinin bulunduğu da verilen detaylar arasında…

Marinakis İçin Bir Soruşturma Konusu Daha

Olympiakos Başkanı Marinakis, şike ile ilgili soruşturmasının yanı sıra başka bir konu ile ilgili daha suçlanıyor. Marinakis için bir soruşturma konusu daha ortaya çıktığı ve yasa dışı çete kurmak ile suçlandığı belirtiliyor.

Bunlarda ilginizi cekebilir